Result - SYBA (April 2011)

PES's Bhausaheb Nene A.S.C.College,Pen-Raigad.
                     Result Of S.Y.B.A April 2011
Exam Seat No.   Name of the Students Remark
A10-461 / BANDHANKAR BHAVANA CHANDRAKANT DURGA SECOND CLASS
A10-462 / BEKAWADE POONAM KASHINATH KAVITA SECOND CLASS
A10-463   BHALA RAVINDRA BHIVA KUSUM SECOND CLASS
A10-464   BHOIR KETAN YASHWANT CHARUSHILA AA
A10-465 / CHOGALE VRUSHALI RAMESH SHANTA PASS
A10-466 / DESHMUKH SHARMILA MAHADEV SUNITA SECOND CLASS
A10-467   GADE SUSHIL SURESH RAJANI  PASS
A10-468 / GAIKAR SANGITA TUKARAM GULAB FIRST CLASS
A10-469 / GAIKWAD BHANUPRIYA YASHAWANT MADHVI SECOND CLASS
A10-470   GAIKWAD NARESH GIRISH RAJNI FIRST CLASS
A10-471   GHARAT OMKAR RAGHUNATH RANJANA FIRST CLASS
A10-472   GHARAT SIDDHESHWAR RAMNATH PARU SECOND CLASS*
A10-473 / GHUME VANITA ANANT ARCHANA SECOND CLASS
A10-474   JADHAV ARUN GOVIND REVATI FIRST CLASS *&**
A10-475 / JADHAV SONALI CHANDRAKANT SWATI SECOND CLASS*
A10-476   JITEKAR RAHUL JANARDAN JAGRUTI SECOND CLASS
A10-477   JOSHI RAKESH RAJARAM RAJESHRI SECOND CLASS
A10-478 / JOSHI SAHYADRI RAJARAM RAJESHRI SECOND CLASS
A10-479   JOSHI SUSHILKUMAR RAJARAM RAJESHRI SECOND CLASS
A10-480   KADU NAMDEV GOVIND SUMAN FIRST CLASS
A10-481 / KHAIRE DIPMALA MANOHAR VANITA SECOND CLASS
A10-482   LENDE DHARMAJI MALU HIRA FIRST CLASS
A10-483   LENDE GANAPAT AMBU BHIMI SECOND CLASS
A10-484   LENDE VILAS KAMALAKAR  FAIL
A10-485 / MAHADIK SWATI RAJENDRA SUCHITA SECOND CLASS
A10-486   MALI TUSHAR MARUTI MADHAVI FAIL
A10-487 / MANKAWALE SARANGI SADANAND SARIKA A.T.K.T
A10-488   MENDADKAR HARESH MAHADEV RUKMINI FIRST CLASS
A10-489 / MHATRE ASHWINI MAHADEV LALITA FIRST CLASS
A10-490 / MHATRE HARSHADA JAYHIND NAYANA FIRST CLASS
A10-491   MHATRE JAYESH JAYAWANT MINAKSHI A.T.K.T.
A10-492 / MHATRE KRUPAVANTI ANANT SAVITRI FIRST CLASS
Exam Seat No.   Name of the Students Remark
A10-493 / MHATRE MUKTA PANDURANG PRABHAVATI SECOND CLASS
A10-494 / MHATRE PRAMILA ANANT PUSHPA SECOND CLASS*
A10-495 / MHATRE PRANALI HARISHCHANDRA PRAGATI SECOND CLASS
A10-496 / MHATRE PRIYANKA ASHOK USHA FIRST CLASS*
A10-497   MHATRE SACHIN KISHOR HASMUKHA A.T.K.T.
A10-498   MHATRE SANDESH VITHOBA GULAB SECOND CLASS
A10-499 / MHATRE TRUPTI LAXMAN LAXMI A.T.K.T.
A10-500 / MHATRE VRUNDA PANDURANG LATA SECOND CLASS
A10-501 / MOKAL PRERANA GAJANAN VATSALA SECOND CLASS
A10-502 / MONE CHARUSHEELA YASHWANT SUGHANDHA SECOND CLASS
A10-503 / MUJAWAR TASMIM ABULFAJAL RIHANA FIRST CLASS
A10-504 / NAIK BHARATI PARASHURAM YASHODA SECOND CLASS
A10-505   NAIK PRANIT PRABHAKAR BHARATI SECOND CLASS
A10-506 / NINGWALE VARSHA VITHOBA MANJULA SECOND CLASS
A10-507   NIRGUDA GANESH PANDURANG LAXMEE SECOND CLASS
A10-508   NIRGUDE NARAYAN RAMA SECOND CLASS
A10-509 / PADALKAR SANJEEVANI SANDIP SAMPADA FIRST CLASS
A10-510 / PADAMKAR TRUPTI NANDKUMAR NAMRATA PASS
A10-511 / PATANE SHRADDHA SHIVRAM SUVARNA A.T.K.T.
A10-512   PATHARE AMOL MORESHWAR KUSUM FIRST CLASS
A10-513 / PATIL AKSHATA JANARDAN REVATI SECOND CLASS *&**
A10-514 / PATIL ASHVINI GANPAT KUSUM AA
A10-515 / PATIL ASHWINI RATANAKAR SMITA SECOND CLASS
A10-516 / PATIL CHAITALI SHARAD SUVARNA PASS
A10-517 / PATIL DHANASHRI ASHOK SANGITA SECOND CLASS
A10-518 / PATIL DIPEEKA SUDHAKAR CHANDRA FIRST CLASS
A10-519 / PATIL MAMATA NANDKUMAR SHARDA SECOND CLASS
A10-520 / PATIL NEELIMA DATTARAM SUREKHA SECOND CLASS
A10-521   PATIL NITIN RAJENDRA SUREKHA FIRST CLASS*
A10-522   PATIL PRASAD DILIP DIPALI SECOND CLASS
A10-523   PATIL PRASAD JANARDAN ANJANA SECOND CLASS
A10-524 / PATIL PRITI NANDKUMAR SHARDA SECOND CLASS
A10-525 / PATIL PRIYANKA JANARDAN DARSHANA A.T.K.T.
A10-526 / PATIL RAJESHRI SATU SUNANDA FIRST CLASS
A10-527   PATIL SIDDHRATH SADASHIV SUCHITA SECOND CLASS
A10-528   PATIL SUYOG YASHWANT SANGITA A.T.K.T.
Exam Seat No.   Name of the Students Remark
A10-529   PATIL VIKAS BALKRISHNA KRUSHNABAI PASS*
A10-530   PATIL VISHAVAJIT DHRUV RAJANI SECOND CLASS
A10-531   PAWAR ANIL GANPAT KUSUM SECOND CLASS
A10-532 / SHEDGE BHARATI DILIP DIPALI SECOND CLASS
A10-533 / SHEDWAL AMRUTA GOPAL SUNDAR SECOND CLASS
A10-534   SHINDE HARESH PANDURANG SANJANA SECOND CLASS
A10-535 / SHINDE POONAM MAHADU VANDANA SECOND CLASS
A10-536 / SHIRKE SUNAYANA LAXMAN KAMINI SECOND CLASS
A10-537 / SHIRKE VRUSHALI MORESHWAR SUDHA SECOND CLASS
A10-538 / SONAWANE VRUNALI PANDURANG NISHA FIRST CLASS
A10-539   THAKUR RAJDIP DWARKANATH SHARADA SECOND CLASS
A10-540 / THAKUR RUPALI KRISHNA KALPANA SECOND CLASS
A10-541   THAKUR SUDHEER DWARKANATH SHARDA FIRST CLASS
A10-542 / THAKUR SWAPNALI NARAYAN CHANDRABHAGA SECOND CLASS
A10-543   THALE ATISH PANDURANG KUNDA A.T.K.T.
A10-544 / THALE TRUPTI SURYAKANT SUVARNA SECOND CLASS
A10-545 / THATTE PURVA PRASAD POOJA RESULT RESERVE
A10-546   VARTAK UMESH DEVRAM SUMITRA FIRST CLASS**
A10-547 / WAGHMARE BHAVANA GAUTAM GULAB SECOND CLASS
A10-548   ZEMSE KALPESH SUDHAKAR SUJATA FIRST CLASS
A10-549   PATIL ABHAY BALIRAM MANJULA SECOND CLASS
A10-550 / AMBRE SUCHITA KUSHABA SARITA PASS*
A10-551 / APANKAR KAMINEE KISHOR KANCHAN SECOND CLASS
A10-552 / AWASKAR DIPALI VASUDEV UJWALA SECOND CLASS
A10-553 / BELKADE SUJATA SAKHARAM VANITA SECOND CLASS
A10-554 / BHAGAT ASMITA VILAS VANITA FIRST CLASS
A10-555   BHAGAT JITENDRA HARIBHAU NIRMALA FAIL
A10-556   BHOIR AMIT GOPAL BHARATI SECOND CLASS
A10-557 / BHOIR ASHWINI HANUMAN KALAPANA SECOND CLASS
A10-558   BHONDKAR RAKESH GOPINATH NIRMALA A.T.K.T.
A10-559   CHAVAN AVINASH ASHOK SHOBHA A.T.K.T.
A10-560 / DALVI ARCHANA PARSHURAM SHAILA SECOND CLASS
A10-561 / DALVI DEEPALI DIGAMBAR SUVARNA A.T.K.T.
A10-562 / DIVEKAR JYOTSNA SITARAM SANGEETA A.T.K.T.
Exam Seat No.   Name of the Students Remark
A10-563   DIVEKAR YOGESH SITARAM SANGEETA A.T.K.T.
A10-564   GHARAT DNYANESHWAR MAHADEV KUSUM A.T.K.T.
A10-565 / GHARAT KALAPANA BHAGAVAN BHARTI A.T.K.T.
A10-566 / GONDHALI RUTUJA CHANDRAKANT SECOND CLASS
A10-567 / GURAV JYOTI RAVINDRA RAJANI SECOND CLASS
A10-568   INDULKAR RAJESH SHIVARAM SUREKHA SECOND CLASS
A10-569 / JADHAV PRATIKSHA PRAKASH PRABHAVATI SECOND CLASS
A10-570 / JATHAR NETRALI HIRAMAN SANJIVANI A.T.K.T.
A10-571 / KACHARE BHARATI SURESH SUVARNA SECOND CLASS*
A10-572   KAKADE ANIL VITTHAL SUREKHA FAIL
A10-573   KAKADE PRASAD PRAMOD MANISHA SECOND CLASS*
A10-574   KARAN ROSHAN RAVINDRA RESHMA SECOND CLASS
A10-575 / KENEE VIDYA YASHWANT MANDAKINI A.T.K.T.
A10-576 / KHANE SUVIDHA SURESH SHARDA FIRST CLASS
A10-577 / KHOT SUSHAMA BALARAM SHAKUNTALA FIRST CLASS
A10-578 / KOLI PRIYANKA NARAYAN SUNITA SECOND CLASS
A10-579 / KOTHEKAR POONAM BHAGVAN NANDA FIRST CLASS
A10-580 / LAKHIMALE MADHURI GOVIND SUNITA A.T.K.T.
A10-581 / LATE ARCHANA LAXMAN BEBI FAIL
A10-582   MANKAWALE PRANOTEE DATTATREY USHA A.T.K.T.
A10-583 / MHATRE BHAGYASHREE BABURAO NAMRATA SECOND CLASS
A10-584 / MHATRE CHAITRALI ANIL MEENA A.T.K.T.
A10-585   MHATRE KISHOR PARSHURAM MANJLA SECOND CLASS*
A10-586   MHATRE MAHESH BHIKAJI JAYSHREE PASS
A10-587   MHATRE NIMESH SADASHIV MINAKSHI A.T.K.T.
A10-588 / MHATRE POONAM HARISHCHANDRA KUSUM SECOND CLASS*
A10-589   MHATRE ROHIT BHALCHANDRA MINAKSHI SECOND CLASS
A10-590   MHATRE VAISHNAVI RAGHUNATH SARITA A.T.K.T.
A10-591 / MHATRE VASUDHA RAGHUNATH SARITA SECOND CLASS*
A10-592 / MOHITE SONALI DIGAMBAR VASANTI A.T.K.T.
A10-593 / MOKAL SUDESHNA KISHOR RANJANA PASS*
A10-594   MOKAL SUMIT MADAN SINDHU A.T.K.T.
A10-595 / MOKAL SUNAYANA SUNIL ARCHANA SECOND CLASS
A10-596 / MORE JAGRUTI KAMALAKAR KAVITA SECOND CLASS
Exam Seat No.   Name of the Students Remark
A10-597 / NAIK RADHIKA LAXMAN KUNDA SECOND CLASS**
A10-598 / NAKTE NILAM PANDURANG PRAMILA SECOND CLASS
A10-599 / PATHAN HINA IRFAN RESHMA SECOND CLASS
A10-600   PATIL AMAR ANANT SUNITA SECOND CLASS
A10-601 / PATIL ARCHANA KASHINATH KALAPANA FIRST CLASS
A10-602   PATIL CHETAN JANARDAN MANDA FAIL
A10-603 / PATIL POOJA SANDEEP SMITA SECOND CLASS
A10-604 / PATIL PRITI SHIVAJI SHEETAL SECOND CLASS*
A10-605 / PATIL PUNAM MADHUKAR LATA A.T.K.T.
A10-606 / PATIL REKHA ANANT SHANTA SECOND CLASS
A10-607   PATIL SUSHANT VINAYAK SHOBHA A.T.K.T.
A10-608 / PATIL VARSHA RAGHUNATH ROHINI A.T.K.T.
A10-609   PAWAR SACHIN SADASHIV NALINI SECOND CLASS
A10-610 / RANE SUSHMITA KRISHNA SUSHMA A.T.K.T.
A10-611 / SHIRSAT MONALI RAMAKANT ALKA SECOND CLASS*
A10-612   TANDEL CHETAN SHANTARAM SUREKHA A.T.K.T.
A10-613   TANDEL PRASAD BALKRISHNA PARVATI A.T.K.T.
A10-614   THAKUR JAYESH RAVIKANT CHANDRAKALA SECOND CLASS
A10-615 / THAKUR SNEHAL RAJENDRA SHASHIKALA SECOND CLASS*
A10-616   VICHARE DINESH RAVINDRA RAJESHREE FAIL
A10-617 / WAGHMARE SWATI KASHINATH KAVITA A.T.K.T.
A10-618   BHOIR SURAJ NARDAS NILAM A.T.K.T.
A10-619   BOREKAR DINESH KRISHNA GEETA RESULT RESERVE
A10-620   BOREKAR PANKAJ JANARDAN JAYASHRI AA
A10-621   BURUD VISHAL DATTATRAY SHILA A.T.K.T.
A10-622   CHAVAN HEMANT NARAYAN LALITA SECOND CLASS*
A10-623 / GHOSALKAR RUPALI SATISH SMITA FAIL
A10-624 / KARADKAR CHAITRALI SANJAY SONALI SECOND CLASS**
A10-625   KARADKAR SANDESH SANJAY SONALI A.T.K.T.
A10-626   MHATRE AKASH JAGANNATH MANDA A.T.K.T.
A10-627 / MHATRE APARNA NARENDRA SULOCHANA FIRST CLASS*
A10-628 / MHATRE MOHINI ROHIDAS PRATIBHA A.T.K.T.
A10-629 / MHATRE PRAGATI LAXMAN KAUSALYA FIRST CLASS
A10-630 / MOKAL SWAPNALI BHARAT SUREKHA A.T.K.T.
Exam Seat No.   Name of the Students Remark
A10-631 / PATIL RASIKA GANESH RANJANA SECOND CLASS**
A10-632   PUNDLIK SAGAR SANJAY RANJANA SECOND CLASS*
A10-633 / SHAH SWATI HARESH HARSHADA A.T.K.T.
A10-634   SINGH NAGENDRA AJAY BHAGYALAXMI A.T.K.T.
A10-635 / SINGH PUJA AJAY BHAGYALAXMI A.T.K.T.
A10-636 / THAVAI AJITA ARUN SHUBHANGI SECOND CLASS*
A10-637 / ZEMSE PRIYANKA DILIP KALPANA A.T.K.T.
A10-638 / PATIL SWATI PRABHAKAR BEBI SECOND CLASS
A10-639 / SHIGAWAN MINAL MANOHAR GEETA SECOND CLASS**
A10-640   SINGASANE PRATHAMESH PRAKASH CHHAYA A.T.K.T.
A10-641 / TAVARE MANISHA BABAN KOMAL SECOND CLASS*
A10-642 / VARTAK MADHURI PANDHARINATH NIRMALA SECOND CLASS
A10-643 / KADAM MANDAKINI SHANKAR SHOBHA SECOND CLASS
A10-644 / SALUNKE RASIKA CHANDRAKANT KARUNA FIRST CLASS
A10-645   DANDEKAR GANESH JANARDAN KARUNA PASS*
A10-646 / DONDE GAURI KRUSHNAKUMAR MONALI FIRST CLASS
A10-647   ERANKAR RAVI MARUTI SANGITA PASS*
A10-648 / GHARAT POONAM RAMESH LATA  SECOND CLASS
A10-649   INDULKAR HANUMAN BHAU NANDA SECOND CLASS
A10-650 / JAMBHALE DIPALI RAMCHANDRA VANDANA SECOND CLASS
A10-651 / MAHAJAN KAVITA SANJAY LATA FIRST CLASS*
A10-652 / MHATRE PRANALI BHALCHANDRA YASHODA PASS
A10-653 / PATIL ASHA SHRIDHAR LAXMI FIRST CLASS**
A10-654 / PATIL NAMRATA HARISHCHANDRA SUMAN FAIL
A10-655 / PATIL SUVARNA RAMKRUSHNA VITHA SECOND CLASS
A10-656   PATIL VIJAY CHANDRAKANT SUNANDA A.T.K.T.
A10-657 / THAKUR ARUNA RAMESH KUNDA PASS
A10-658 / WAGHMARE SUSHAMA RAMESH RAJASHREE FIRST CLASS